Seniausia giminės knyga

• Paskelbta: 2023-03-18

6 klasių mokiniai, vadovaujami lietuvių kalbos mokytojų R.Satkauskienės ir J. Lastauskienės, dalyvavo projekte ,,Seniausia giminės knyga“, skirtame kovo 16 dieną minimai Knygnešių dienai. Mokiniai turėjo surasti seniausią šeimos, giminės knygą, patyrinėti, kas ir kada ją parašė, kokia jos paskirtis ir kaip knyga atkeliavo į namus.

Seniausia parodos knyga – 1907 metais išleista ,,Lietuvos virėja“. Kitas įdomus eksponatas – 1920 metais išleista maldaknygė, eksponuojama net su savininkės nuotrauka. O seniausias mokyklos bibliotekos leidinys – 1941 metais išleistas ,,Lietuvių kalbos žodynas“ su Juozo Balčikonio dedikacija.

Į parodą netilpo visos šeštokų atsineštos knygos, bet smagu, kad mokiniai taip entuziaztingai ieškojo senųjų leidinių, bendravo su artimaisiais. Norisi tikėti, kad paroda paskatins dažniau paimti knygą į rankas.