Ukrainos palaikymui – visuotinė istorijos pamoka

• Paskelbė : Jūratė Šukelienė
  • Paskelbta: 2022-03-05

Šį vasario 28 dienos rytą  mūsų gimnazijos mokiniai pradėjo nuo visuotinės istorijos pamokos, skirtos Ukrainai, kurią visai Lietuvai vedė istorijos mokytojas Audrius Jurgelevičius. Jis istorijos faktais paneigė dažniausiai girdimus melus, kad ukrainiečiai ir rusai yra viena tauta, kad Kijevas yra visų rusų miestų motina ir Ukraina neturi valstybingumo tradicijos, kad ukrainiečiai yra nacionalistai ir fašistai, o rusų ir ukrainiečių tautas sieja šimtametė draugystė.

Pasibaigus pamokai mokiniai dalijosi nuomonėmis apie sunkiai suvokiamą Rusijos valdžios pradėtą karą, žūvančius Ukrainos žmones, o kartu didžiulį jų pasiryžimą iki paskutinio ginti savo šalies nepriklausomybę, reiškė palaikymą ir solidarumą ukrainiečiams ginantiems savo laisvę. Šią dieną mokiniai nešiojo palaikymo Ukrainai lipdukus, dalijosi naujausiomis žiniomis iš kovojančios Ukrainos.

Daugiau apie istorijos pamoką, kuri vyko visoje šalyje, galima rasti: