Mūsų gimnazijoje minint Tarptautinę žmogaus teisių dieną (gruodžio 10d.) svečiavosi garbingas svečias iš Indijos, architektas Subhra Kar. Jis pasidalijo savo patirtimis įgyvendinant tris svarbius UNESCO pasaulio paveldo objektų restauravimo projektus skirtinguose pasaulio regionuose.
Pirmasis projektas- Darjeeling Himalajų geležinkelio restauracija Indijoje. Šis geležinkelis, garsėjantis senoviniu, daugiau nei 100 metų skaičiuojančiu garo varikliu varomu lokomotyvu, yra įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą nuo 1999 metų. Darjeeling regionas žinomas dėl savo arbatos, o Subhra Kar prisidėjo prie šio istorinio objekto išsaugojimo.
Antrasis projektas vyko Irano Kurdistano regione, Duhok mieste, kur buvo restauruojamas Charsteen urvas, daugiau nei 4000 metų veikianti šventykla, svarbi zoroastrizmo išpažinėjams. Architektas dalijosi, kad vienas didžiausių iššūkių buvo skirtingų religinių bendruomenių interesų suderinimas, kad nebūtų pažeisti nei zoroastrizmo, nei islamo įsitikinimai.
Trečiasis ir ypač jautrus projektas buvo Mosul miesto Irake rekonstrukcija po ISIS teroristinės grupuotės atakų. Daug dėmesio buvo skirta Al-Tahera bažnyčiai, pastatytai 1862 metais ir subombarduotai teroristų. Per dvejus su puse metų bažnyčia buvo sėkmingai atstatyta, o jos kultūrinis paveldas, įskaitant per 800 rankraščių, buvo išsaugotas ir dabar skaitmeninamas, padedant Lietuvai ir Vengrijai.
Subhra Kar pristatyti projektai parodė, kad kultūrinio paveldo išsaugojimas yra neatsiejamas nuo žmogaus teisės į istoriją ir tapatybę. Tarptautinės žmogaus teisių dienos proga svečias priminė, kaip svarbu puoselėti pagarbą ir saugoti žmonijos paveldą ateities kartoms.
Gimnazijos laikraščio ,,Dvylika laiptelių” žurnalistė Ieva Dovydaitytė I b kl.
Anglų kalbos mokytoja Roberta Parulienė.