Edukacinę išvyką į Trakus!

• Paskelbta: 2024-10-21

Spalio 16-ąją 3B klasės mokiniai patyrė nepamirštamą nuotykį – išsiruošė į edukacinę išvyką į Trakus! Diena buvo kupina įspūdžių, nuo įdomių istorijos pamokų iki skanių kibinų.
   Pirmiausia, mažieji keliautojai buvo supažindinti su kibinų atsiradimo Lietuvoje istorija. Sužinojo, kad šie skanūs pyragaičiai atkeliavo kartu su karaimais, kurie į mūsų kraštą buvo atvykę XIV amžiuje. Vaikai buvo nustebę sužinoję, kad kibinų forma nėra atsitiktinė – ji simbolizuoja pusmėnulį ir turi gilias istorines šaknis.
   Po įdomios paskaitos, atėjo laikas patiems išmėginti jėgas ir sukti kibinus. Susikaupę ir sekdami instruktoriaus nurodymais, mokiniai kočiojo tešlą, dėliojo įdarą ir formavo tradicinius kibinukus. Nors iš pradžių kai kuriems tai sekėsi sunkiau, galų gale visi galėjo didžiuotis savo rankų darbo kulinarijos šedevrais.
   Kai kibinai iškepė, atėjo pats maloniausias akcentas – degustacija! Švieži, kvapnūs kibinukai tiesiog tirpo burnoje. Vaikai su malonumu ragavo savo gaminius ir dalijosi įspūdžiais.
   Po skanios pietų pertraukos, trečiokai apkeliavo nuostabiąją Trakų pilį. Grožėdamiesi stulbinamu ežero vaizdu mokiniai draugiškai piknikavo.
   Grįžę į mokyklą, vaikai buvo kupini įspūdžių ir naujų žinių. Ši išvyka ne tik praturtino jų žinias apie Lietuvos istoriją ir kultūrą, bet ir ugdė mokinių kūrybiškumą, bendradarbiavimo įgūdžius bei skatino domėjimąsi maisto ruošimu.