„MokRinkimai gimnazijoje“

• Paskelbta: 2024-05-15

Viena iš svarbiausių ES vertybių – demokratija, kuri yra įgyvendinama per laisvus, viešus, skaidrius rinkimus. Kadangi šiais metais Lietuvoje vyksta net treji rinkimai: LR Prezidento, ES Parlamento ir LR Seimo, MEPA komanda nutarė dalyvauti Lietuvos jaunimo organizacijų tarybos paskelbtoje rinkimų simuliacijoje „MokRinkimai”. Gegužės 10 dieną 8-IV klasių mokiniai pertraukų metu registravosi rinkimams paruoštoje aktų salėje ir pildė biuletenius, išreiškė savo valią rinkdami LR Prezidentą bei pasisakydami dėl Lietuvos pilietybės išsaugojimo. Simuliaciniuose LR Prezidento rinkimuose iš 222 rinkėjų dalyvavo 126. Kandidatų surinkti balsai: G. Nausėda - 64 (50,79%), I. Vėgėlė - 14 (11,1%), I. Šimonytė - 11 (8.73%), D. Žalimas - 7 (5,55%) R. Žemaitaitis - 5 (3,96%), G. Jeglinskas - 4 (3,17%), A. Mazuronis - 3 (2,38%), E. Vaitkus - 3(2,38%). Referendumo rezultatai dėl dvigubos pilietybės iš 114 balsų: pritaria - 82 (71,92%) , nepritaria - 32 (28,07%). Norsoficialūs rinkimų rezultatai šiek tiek skyrėsi nuo mūsų “MokRinkimų”, tačiau tendencija panaši.

Manome, kad rinkimų simuliacija leido mokiniams geriau susipažinti su politine valstybės sistema, rinkimų procedūromis, o kartu tai paskatins domėtis politiniu gyvenimu, birželio 9 dieną vyksiančiais ES Parlamento rinkimais, aktyviau įsitraukti į visuomeninę veiklą.