Poezijos popietė ,,Gimtųjų žodžių apkabintas“

• Paskelbta: 2024-03-04

Mūsų gimnazijos poezijos mylėtojai gražiai pasitiko pavasarį: mokyklos informacinio centro salėje įvyko renginys ,,Gimtųjų žodžių apkabintas“. Susitikimą pradėjo II klasės gimnazistė Kamilė Penkauskaitė. Ji grojo gitara ir padainavo I. Narkutės dainą ,,Raudoni vakarai“. Jaukioje kamerinėje aplinkoje, kurią sukurti padėjo lietuvių kalbos mokytoja metodininkė Laima Gaidžiūnaitė, klausėmės P.Širvio, J. Degutytės, J.Vaičiūnaitės, J.Erlicko, S.Nėries ir kitų lietuvių autorių eilių. Renginyje dalyvavo 5 – II klasių skaitovai. Labiausiai jaudinosi, žinoma, jauniausieji skaitovai, vyresnieji jautėsi laisvai, iš jų jau galima pasimokyti, kaip įveikti jaudulį, kalbant prieš klausytojus.

Buvo renkami du laimėtojai, geriausiai atlikę pasirinktą kūrinį.

5-8 klasių grupėjė nugalėtoja tapo 8 klasės mokinė Evelina Banevičiūtė. Ji skaitė J.Vaičiūnaitės eilėraštį ,,Kanonas Barborai Radvilaitei”.

I-IV klasių grupėje geriausia skaitove pripažinta I klasės mokinė Gabija Puodžiukaitytė. Ji pasirinko P.Širvio eilėraštį ,,Aš- beržas“.

Abi skaitoves parengė lietuvių kalbos mokytoja Rita Sarapinienė.

Visiems poezijos popietės dalyviams buvo įteikti padėkos raštai, o nugalėtojos vyks į Kauno miesto raiškiojo skaitymo konkursą.

Renginio pabaigoje vėl skambėjo Kamilės Penkauskaitės gitara atliekama daina, skaitovų rankose mažom saulytėm švietė geltonos tulpės, nuotaika buvo puiki.

Linkime Evelinai ir Gabijai sėkmės miesto konkurse, susitiksime kitos poezijos mylėtojų šventės.

Lietuvių kalbos mokytoja Rita Sarapinienė