“MEPA“ (Mokykla Europos Parlamento ambasadorė)

• Paskelbta: 2023-02-15

Mūsų gimnazijos “MEPA“ (Mokykla Europos Parlamento ambasadorė) komanda už praėjusių metų veiklą buvo apdovanota kelione į Strasbūrą - Euroscolos renginį, kuris vyko sausio 31 dieną Europos Parlamente. Jame dalyvavo komandos iš 21 Europos Sąjungos šalies. Visus susirinkusius pasveikino Europos Parlamento pirmininkė Roberta Metsola. Vėliau vyko pokalbis ir diskusijos tema „Žiniasklaida ir demokratija: ES veiksmai kovojant su dezinformacija“, kuriame dalyvavo Heidi Hautala (EP viceprezidentė) ir Delphine Colard (EP atstovė spaudai), prancūzų influenceris ir YouTube kanalo „AdamBros“ įkūrėjas Adamas. Pranešėjai atsakinėjo į mokinių užduotus klausimus, kaip atpažinti dezinformaciją, kaip su ja kovoti, apie karą Ukrainoje, dėl Kipro ir Turkijos konflikto, žmogaus teisių ir laisvių užtikrinimo, ES ateities ir daugelį kitų. Moksleiviai turėjo galimybę susipažinti su Europarlamento darbu, balsuodami pasijusti tikrais jo dalyviais, pabendrauti su bendraamžiais iš kitų valstybių, susidraugauti su kartu keliavusiais Juodupės jaunaisiais ambasadoriais. Visi Euroscolos dalyviai šią kelionę vertino kaip neįkainuojamą patirtį ir norą toliau aktyviai dalyvauti MEPA veikloje. Plačiau apie kelionę MEPA puslapyje ir https://www.instagram.com/mepa_kovo11/.

MEPA vyr. ambasadorė Gražina Stonienė