Metų knygos rinkimai 2021

  • Paskelbė : Jūratė Šukelienė
  • Paskelbta: 2022-04-07
  • Kategorija: Aktualijos

 Kovo 28 dieną gimnazijoje vyko akcijos ,,Metų knygos rinkimai 2021” knygų  paaugliams  pristatymas. Knygas pristatė mūsų nuolatinė viešnia - Kauno apskrities viešosios bibliotekos vaikų skyriaus bibliotekininkė Loreta  Artmonaitė.
         Gausiai susirinkusiems klausytojams buvo įdomu išgirsti, kokios knygos paaugliams yra vertingos, ką verta skaityti, tuo labiau, kad trumpai buvo pasakojamas ir pristatomos knygos siužetas, tačiau baigiamas įdomiausioje vietoje. Taip viešnia tarsi intrigavo klausytojus, kvietė juos susirasti knygą bibliotekose ir perskaityti įdomius pasakojimus. Kokias knygas siūlo skaityti  Kauno apskrities viešosios bibliotekos vaikų skyriaus bibliotekininkė Loreta  Artmonaitė? Štai jos :
,,Grybo auksas”: komiksas apie skulptorių Vincą Grybą / piešė Lina Itagaki; rašė Rasa Grybaitė; tekstą komiksui adaptavo Marius Marcinkevičius ir Lina Itagaki. – Vilnius: Artseria, 2021. – 98 p. – ISBN 978-609-8154-23-8
„Grybo auksas“ – komiksas apie vieną žymiausių XX a. pirmosios pusės lietuvių skulptorių Vincą Grybą (1890–1941). Jo anūkės dailininkės Rasos Grybaitės ir populiarios grafinės novelės „Sibiro haiku“ iliustruotojos Linos Itagaki kūrybiniame procese gimęs komiksas atskleis menininko asmenybę ir gyvenimo istoriją. Versdami jo puslapius, kartu su skulptoriumi išgyvensite nepriteklius, kūrybinius vargus ir atradimus, džiaugsmą ir meilę. Į XX a. Europos miestus pažvelgsite Grybo akimis, susitiksite su jo mokytoju Emiliu Antuanu Burdeliu – to meto skulptūros legenda. Komiksas papasakos, kodėl ir kaip Lietuvos miestuose atsirado paminklai Vytautui Didžiajam ir Simonui Daukantui bei kiti garsūs Grybo sukurti monumentai. Taip pat sužinosite, kur Vincas Grybas slėpė savo „auksą“. 
,,Klampynių kronikos 3”. Pamiršti dievai / Neringa Vaitkutė. – Vilnius: Nieko rimto, 2021. – 229 p. – ISBN 978-609-441-723-8
Fantastikos mėgėjams puikiai pažįstama autorė Neringa Vaitkutė toliau tęsia skaitytojų ir literatūros kritikų pamėgtą knygų seriją apie paslaptingus įvykius Mažųjų Klampynių miestelyje.
Šioje knygoje ir toliau meistriškai derinamos šiuolaikinių vaikų gyvenimo aktualijos, senovės lietuvių mitologija ir šiurpūs, netikėti nuotykiai. Mažosiose Klampynėse retkarčiais siautėja nenaudėliai kipšai, nesunkiai rasite bent kelis vaiduoklių namus, o kelius į miestelį saugo senieji baltų dievai. Čia nebūna nuobodu: tą žino šaunieji dvyniai Agata ir Aringas, pasiryžę įminti visas Mažųjų Klampynių mįsles. Knygą įtaigiai iliustravo pati autorė.

,,Siela sumuštinių dėžutėje: nelabai baisios istorijos” / Kotryna Zylė. – Vilnius: Aukso žuvys, 2021. – 155 p. – ISBN 978-609-8120-64-6
Visokių būtybių atstovė spaudai Kotryna Zylė sukūrė 10 šiurpulingų istorijų, kurios galėjo nutikti ir tavo namuose, kieme ar mokykloje.
Pasak autorės, istorijas įkvėpė vaikystėje girdėti tėčio pasakojimai ir netikėti susidūrimai su būtybėmis. Jei skaitant pasirodys, jog kažkas tūno namų spintoje ar naktimis stovi balkone, jei vietoje pumpurų prasikals nagai, o iš bičiulio burnos staiga išskris bitė – išlik ramus. Ir nepravažiuok reikiamos autobuso stotelės!
      Susitikimas prabėgo labai greitai, auditorija klausėsi susidomėjusi. Tikimės, jog po pamokų daug moksleivių nuskubėjo į mūsų gimnazijos biblioteką. Lauksime kito knygų pristatymo.
 

Nepamirškite padėkoti autoriui
Ankstesnės naujienos