Muzikos orkestras Skambančios spalvos

Idėja:

Plėtoti įgimtą vaikų muzikalumą, ugdyti kūrybinius, meninius ir estetinius specialiųjų poreikių vaikų gebėjimus muzikos ir kitų menų priemonėmis, plėtoti emocijų ir jausmų sritis, intelektą, ugdyti visavertę asmenybę. Formuoti, plėsti jų pasaulėjautą, skatinant kaupti patirtį, lavinant ugdymosi ir socialinius įgūdžius.

Tikslas:

Atskleisti meninius, ypač muzikinius specialiųjų poreikių vaikų ir jaunuolių gebėjimus, juos lavinant per muzikinį veiksmą (dainavimą, grojimą muzikos instrumentu, muzikos komponavimą ir improvizaciją), visų menų sintezę.

Uždaviniai:

Supažindinti vaikus su muzikos raiškos būdais, priemonėmis, galimybėmis. Sukurti muzikos orkestrą, kaip mikroklimatą muzikinei saviraiškai, savirealizacijai, kur mokiniai gali išbandyti įvairius muzikos instrumentus: perkusinius ritminius (djembės, marakasai, lazdelės, trikampiai, lietaus, vėjo lazdelės) ir melodinius (metalofonai, ksilafonai, varpai, varpeliai), pučiamuosius (išilginė fleita, skudučiai, švilpynės), klavišinius (pianinas, akordeonas), styginius (mažieji cimbolai, gitara, ukulėlė, smuikas) pagal Yamahos ,,Fleitų garsai“, Suzuki, Karlo Orfo, Pier Von Hauve ir pačios mokytojos muzikinio ugdymo programas, grojimą jungiant su dainavimu. Vaikai išmoksta savarankiškai ir dalinai savarankiškai groti vienu ar keliais muzikos instrumentais, dainuoti.

Nuostata:

Kūrybinis procesas, ugdytinių savijauta reikšmingesnė už rezultatą.

Programa skirta ir komunikacijos plėtimui, saviraiškos realizavimui, dvasinio komforto estetinių vertybių, psichoterapinės pagalbos suteikimui, savivalės ir savireguliacijos puoselėjimui, sutrikusių raidos funkcijų kompensavimui. Skatinama pažanga pagyrimais, apdovanojimais, dalyvavimu įvairiuose nacionaliniuose ir europiniuose projektuose, festivaliuose, konkursuose, koncertuose, televizijos ir radio laidose, kelionėmis.

Trukmė – 1val. per savaitę, norintiems galima papildomai prisijungti groti dažniau.

Užsiėmimus veda:

Specialioji pedagogė – ekspertė Ilona Papečkytė