Mokinių STEAM verslo idėjų pristatymas
- Paskelbė : Lukas Putinas
- Paskelbta: 2025-05-12
- Kategorija: Renginiai
Kauno regiono jaunųjų bendrovių EXPO „Mokinių STEAM verslo idėjų pristatymas“, įvykęs 2025 metų gegužės 6 dieną KTU M-Lab centre, buvo reikšmingas renginys, kuris skatino antreprenerystę, kūrybiškumą, inovatyvų mąstymą bei STEAM kompetencijų ugdymą įvairiuose švietimo bendruomenės lygmenyse. Renginys prisidėjo prie „Tūkstantmečio mokyklų“ programos tikslų įgyvendinimo Kauno regione.
Renginyje mokiniai pristatė inovatyvias verslo idėjas, taikydami tarpdisciplinines STEAM žinias ir spręsdami realias socialines bei aplinkosaugos problemas. Jie pristatė itin įvairias, socialiai atsakingas ir inovatyvias idėjas: nuo modulinių biologiškai suyrančių šiaudelių iki išmanios neregio lazdelės su kliūčių fiksavimo funkcijomis. Dalyvavimas renginyje skatino jų kūrybingumą, kritinį mąstymą, komandinius įgūdžius ir pasitikėjimą savimi.
Mokytojai gilino mentorystės ir STEAM ugdymo kompetencijas, stebėdami mokinių praktinį žinių taikymą, skatindami tarpdisciplininį ugdymą ir inovatyvių metodų diegimą pamokose. Renginys leido mokyklų vadovams, Vadovų klubo nariams praktiškai pamatyti, kaip ugdomi mokinių inovatyvumo ir verslumo gebėjimai, stiprinant mokyklų tinklaveiką ir švietimo kokybę. Tuo tarpu verslo atstovai susipažino su jaunųjų inovatorių potencialu, įgijo galimybių plėsti bendradarbiavimą su mokyklomis bei atrasti idėjų ateities projektams. Organizatoriai užtikrino aukštą renginio kokybę, skatino inovacijų sklaidą.
Verslo idėjas vertino kompetentinga komisija:
· Tomas Proscevičius, KTU Nacionalinio inovacijų ir verslo centro Verslumo ugdymo projektų vadovas;
· Rasa Valaitytė, Lietuvos Junior Achievement accelerator_X vadovė;
· Aurimas Būta, QA Engineer įmonės Zenitech inžinierius;
· Saulė Magomedovienė, Kauno Mokslo salos STEAM centro metodininkė;
· Rimantė Grumadaitė, "Bit and Byte" mentorių vadovė;
· Algita Šablinskienė, KTU inžinerijos licėjaus mokytoja metodininkė;
· Renata Varnienė, Kauno Kovo 11-osios gimnazijos mokytoja ekspertė.
Komisijos vertinimas buvo orientuotas į idėjų kokybę, inovatyvumą, praktinį pritaikomumą bei pristatymo meistriškumą.
Renginio pabaigoje buvo išrinktos trys geriausios MMB:
1. Inovatyviausia STEAM verslo idėja/produktas – MMB „LUK GO“, Jonavos Jeronimo Ralio gimnazija.
2. Startuoliškiausia STEAM mokomoji mokinių bendrovė – MMB „HIDROHORTUS“, Kauno Maironio universitetinė gimnazija.
3. Geriausias STEAM sprendimas šiuolaikinio vartotojo poreikiams – MMB „NEXARIS“, KTU inžinerijos licėjus.
Visos komandos buvo vertinamos už aiškų idėjos pristatymą, vizualinį pateikimą, komunikacijos gebėjimus ir komandinį darbą.
Renginys ne tik prisidėjo prie mokinių antreprenerystės ugdymo, bet ir sustiprino visos švietimo bendruomenės tinklaveiką bei inovacijų sklaidą. Tai žingsnis link ilgalaikių TŪM programos tikslų įgyvendinimo: mažinant pasiekimų atotrūkį, skatinant lyderystę, kuriant įtraukią ir inovatyvią ugdymo aplinką Kauno mieste.